Mustazaflar Cemiyeti'nden Berat Kandili mesajı

Mustazaflar Cemiyeti'nden Berat Kandili mesajı

​Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi bu gece idrak edilecek olan Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajda, bu bereketli gecenin ibadetle ihya edilmesi gerektiği vurgulandı.

Mustazaflar Cemiyeti, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gecenin ibadet ile geçirilmesi gerektiğinin belirtildiği mesajda, İslam ümmeti için dua edilmesi istendi. 

Bu gecenin hayır ve bereketinden mahrum kalınmaması için çokça ibadet edilmesi gerektiğine dikkat çekilen mesajda, özellikle camilerdeki etkinliklere katılım gösterilmesi vurgulandı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi: "Ramazan ayının müjdecisi olan bir Berat gecesini daha idrak etmenin sevinci içerisindeyiz. Bu hayırlı gece münasebetiyle tüm Müslüman kardeşlerimiz camilerde düzenlenecek olan etkinliklere katılmalı. Rahmet kapılarının açıldığı bu geceler en iyi şekilde değerlendirilmeli. Tefekkür ile dünümüze bakmalı, kalbimizi tartmalı, kendimiz ile muhasebe görmeli, rabbimize iltica etmeliyiz. Kur'an okumalı ve okuduğumuzu anlamalıyız. Geceyi zikir ve taatle geçirmeliyiz. Zor günlerden geçen İslam ümmeti için çokça dua etmeli; darda, zorda, zindanda olan tüm Müslüman kardeşlerimiz için de dua etmeliyiz."

Mesajın sonunda, "Bu münasebetle tüm kardeşlerimizin Berat gecesini tebrik ediyor, en iyi şekilde bu geceden istifade edilmesini umuyoruz." denildi.  (İLKHA)