'FETÖ’nün siyasi ayağını ortaya çıkaralım' diyoruz; AKP ve MHP reddediyor

'FETÖ’nün siyasi ayağını ortaya çıkaralım' diyoruz; AKP ve MHP reddediyor

FETÖ/PDY’nin siyasi ayağının ortaya çıkarılmasını isteyen Nazır Cihangir İslam, “Meclis’e getiriyoruz, ‘FETÖ’nün siyasi ayağını ortaya çıkaralım’ diyoruz; AK Parti ve MHP reddediyor." dedi.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, Genelkurmay Başkanı görevindeyken 24 Haziran seçimleri öncesi 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaretini hatırlatarak eleştiride bulundu.

İslam, “Birtakım isimler çıktı, Abdullah Gül’ün aday olmasını istedi. Genelkurmay Başkanı ve Beştepe’nin sözcüsü helikopterle Abdullah Gül’ün yalısına giderek ziyaret ettiler. Arkadaş olabilirsiniz. Ben olsam ‘Seçim arası gelirsem dedikoduya yol açar, beni affet, taziye borcumdur, seçimden sonra geleceğim’ derdim. Devlet işi şaibe kaldırmaz” dedi. Cihangir İslam, İnegöl’de parti teşkilatı tarafından düzenlenen konferansa katıldı. Konuşmasında AK Parti’yi eleştiren İslam, “Hayatınızdan memnun musunuz? Hayır. Geleceği görebiliyor musunuz? Hayır. Çocuklarınızın geleceği için içinde eminlik duygusu var mı? Hayır. Neden böyle bir ülke olduk? 16 yılda neden bu duruma düştük?

16 yıldır başımızda olan bir iktidar var. Bugün geldiğimiz nokta ortada, ekonomik ve siyasi durumu görüyorsunuz. Diyorlar ki ‘2002’de iş başına geldik, kişi başına gelir 3 bin dolardı, 10 bin dolara çıkardık.’ Ama sen bizim borcumuzu da 500 milyar dola çıkardın. Borçları da gelir hanesine yazıyorlar. 16 yılda sayıca artış gösteren en önemli kesimlerden biri de dolar milyonerleridir” ifadelerini kullandı.

HERKES HUKUKA UYANA KADAR MÜCADELEMİZ DEVEM EDECEK

FETÖ/PDY’nin siyasi ayağının ortaya çıkarılmasını isteyen Nazır Cihangir İslam, “Meclis’e getiriyoruz, ‘FETÖ’nün siyasi ayağını ortaya çıkaralım’ diyoruz; AK Parti ve MHP reddediyor. Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın kanaldaki çağrısının ardından sokağa çıkmıştım. Biz o gece sokaktaydık, bu yöneticiler neredeydi? Bunların üstü örtülü kalmaz, hakikatler bir şekilde açığa çıkar. 140 bin kişi işten atıldı. Biz hukuk devleti çağrısı yaptık.

140 bin kişi neye dayanılarak işten atıldı? Liste bir günde nasıl hazırlandı, nerede hazırlandı? Hukuk bizim asli meselelerimizdendir. İyi kötü işleyen bir hukuk düzeni, herhangi birinin keyfi hareketinden iyidir. Çünkü ıslah edebilirsiniz. Hukukun üstünlüğü de cumhurbaşkanı ile vatandaşın eşit muamele görmesidir. Bu ülkede herkes hukuka uyana kadar mücadelemiz devem edecektir” diye konuştu. (Milli Gazete)