'Ahmet Taşgetiren Hizbullah'tan özür dile'

'Ahmet Taşgetiren Hizbullah'tan özür dile'

Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, bugün yayınlanan "Hizbullah – FETÖ" başlıklı yazısında Hizbullah Cemaati'ni hedef alarak büyük tepki topladı. Taşgetiren'e Twitter üzerinden tepkilerini dile getiren binlerce kişi, Star yazarını Hizbullah'tan özür dilemeye davet etti.

Amerika destekli 15 Temmuz FETÖ işgal girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan henüz halkı sokağa çağırmazdan önce, kendisine gönül verenlerle birlikte Müslüman Türkiye halkını işgal girişimine karşı direnmeye çağıran Hizbullah Cemaati, Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren tarafından ağır bir dille itham edilmesi, büyük tepki topladı.

Bugün yayınlanan "Hizbullah – FETÖ" başlıklı yazısında Hizbullah Cemaati'ni hedef alan Taşgetiren, geçmişte Kemalist medya kuruluşlarıyla bir olan FETÖ'ye bağlı yayın kuruluşlarının Hizbullah Cemaatine attığı 'Domuz Bağı' iftiralarını bir kez daha gündeme taşıdı.

"Ahmet Taşgetiren niye kaşındı şimdi"

Yazısında Hizbullah ile birlikte Aczmendileri de hedef alan Taşgetiren'e tepki gösteren Gazeteci Arzu Erdoğral, "Ahmet Taşgetiren niye kaşındı şimdi... Müslüman Kürtlere saldırmanın sonucunda beklentisi ne ola ki!" diye sordu.

"Ahmet Taşgetiren sen bir müfterisin"

Taşgetiren'e bir tepki de Diyarbakır Sur Belediyesi kurucu başkanı Cemal Toptancı'dan geldi. Twitter hesabından Taşgetiren'in daha önce Pensilvanya'da Gülen'e yaptığı ziyaret sonrası açıklamasını paylaşan Toptancı,"Ahmet Taşgetiren, sen bir müfteri ve şövenistsin. Hükumet ve devlet seni çok iyi takip etmeli. Müslüman olduklarını sandığınız nice, Firavun gibi nefis Karun gibi muhteris Belam gibi bilen ama bildiğini yaşamayan Zındıklar vardır." ifadelerini kullandı.

"Ahmet Taşgetiren Hizbullah'tan özür dile"

Twitter'da açılan #AhmetTaşgetirenÖzürDile başlığı altında tepkilerini dile getirerek Taşgetiren'i Hizbullah Cemaatinden özür dilemeye davet eden binlerce kişi ise, Fetullahçı Terör Örgütünü Hizbullah Cemaati ile kıyaslayan Taşgetiren'in kısa bir süre öncesine kadar FETÖ'ye hizmet ettiğine ve FETÖ lideri Gülen için methiye dolu kitap yazdığına dikkat çekerek, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin'in şu sözlerini paylaştı:

"Kurani ve Nebevi sabitelere bağlı basireti olmayanlar, her dönemin şaşkını olmaya devam ederler. Aydınlıkta yönünü bulmaktan aciz olanlar, zifiri karanlıkta yol bulmuşlara biçilmiş bir kirli tarihin penceresinden "idrak" sunmaya çalışırlar. Keşke bazı yazarlar şaşkını oldukları meydanlarda at koşturmasalar da bildikleri konuları yazsalar ve "28 Şubat Anısı" olarak temiz kalsalar" (Hürseda)