Hava operasyonunda 27 PKK'li öldürüldü

Hava operasyonunda 27 PKK'li öldürüldü

13 Kasım Pazartesi günü icra edilen hava operasyonu sonucunda, 2'si Bitlis, 4'ü Şırnak, 11'i sınır dışındaki Hakurk Bölgesi ve 10'u da Hakkari'de olmak üzere toplam 27 PKK'li öldürüldü.

TSK'dan yapılan bilgilendirmede, "keşif ve gözetleme vasıtalarıyla operasyon yapan birliklere ve hudut hattındaki karakol, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları tespit edilen PKK'lilere yönelik hava harekâtları" düzenlendiği belirtildi.

Operasyon sonucunda, 2'si Bitlis'in Sarpkaya Bölgesi'nde, 4'ü Şırnak/Bestler-Dereler kırsalında, 11'i sınır dışındaki Hakurk Bölgesi'nde olmak üzere 17 PKK'li öldürüldü.

10 PKK'linin öldürüldüğü operasyona ilişkin Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

"İstihbarat birimleri ile yapılan koordineli çalışma sonucu Şemdinli sektörü Kanirash terörist kampında İnsansız Hava Aracı (İHA) ile tespit edilen ve aralarında Şemdinli ÖSB sorumlusu 'Xebat' ve 'Cekdar' kodlu sözde lider kadronun da bulunduğu 10 terörist, Hava Kuvvetlerinin icra ettiği hava harekatı sonucu etkisiz hale getirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir." (İLKHA)