Hayrat Vakfından Uluslararası Sempozyum

Hayrat Vakfından Uluslararası Sempozyum

Hayrat Vakfı tarafından Ankara'da İslam Dünyasının Problemleri ve Çözüm Yolları" konulu sempozyumu düzenlenecek. Uluslararası katılımın beklendiği sempozyum 26 Mayıs'ta başlayacak.

Hayrat Vakfı tarafından İslam Dünyasının Problemleri ve Çözüm Yolları” konulu sempozyum düzenlenecek. Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan sempozyum, üç oturumda gerçekleştirilecek.
 
Sempozyumun birinci oturumunda, günümüz İslam dünyasının temel problemleri ikinci oturumda; İslami hayatı tehdit eden unsurların çözüm yolları, Üçüncü oturumda ise İslam dünyasında tahkiki imana duyulan ihtiyaç ele alınacak.
 
Türkiye’nin dört bir tarafından toplam 15 binden fazlı kişinin katılımının beklendiği sempozyuma 30’dan fazla ülkeden üç yüzü aşkın misafirin katılacağı belirtildi.
 
Hayrat Vakfından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada , “Altıncısını tertip edeceğimiz 26 Mayıs 2013 pazar günü İslam dünyasının problemleri ve çözüm yolları konulu sempozyumuna bütün halkımız davetlidir.” denildi.(Raif Acar-İLKHA)