Kızıltepe'nin Yeni Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş

Kızıltepe'nin Yeni Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş

Resmi Gazete'de yayımlanan son kararname ile Mardin'in Kızıltepe ilçesine Erdoğan Turan Ermiş atanırken, eski kaymakam Erkaya Yırık ise Kayseri'nin Talas ilçesine atandı.

MARDİN - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan İçişleri Bakanlığının Müşterek Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 568 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değişirken, 65 kaymakam adayı eğitimlerini tamamlayarak kaymakamlık görevine atandı.

Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık'ın Kayseri Talas Kaymakamlığına nakli ile boşalan Kızıltepe Kaymakamlığına Erdoğan Turan Ermiş getirildi.

Mardin Vali Yardımcısı kadrosunda bulunan Müfit Gültekin ise Yeşilli Kaymakamlığına atandı. Nusaybin Kaymakamı Hakan Girgin'den boşalan Kaymakamlık görevine Kurtalan Kaymakamı Abdulhalim Can, Dargeçit Kaymakamı Adem Ünal Şemdinli Kaymakamlığına, Dargeçit Kaymakamlığı görevine ise Saraydüzü Kaymakamı İbrahim Gencer getirildi. Mardin Vali Yardımcısı Turan Erdoğan Haymana Kaymakamlığı görevine getirildi.

Kızıltepe yeni Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş kimdir?
28.03.1973 yılında Diyarbakır'da doğdu. İlkokulu Muğla'nın Ula İlçesi, Ortaokul ve Lise Eğitimini Diyarbakır Merkezde tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Akabinde Ankara Barosu bünyesinde 1 yıl avukatlık stajı yaptı. 1997 yılında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığında Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2000 yılında Devlet Personel Uzmanı unvanı aldı. 2000 yılı sonunda yapılan Kaymakamlık sınavını kazanıp Bursa Kaymakam Adayı olarak 3 yıl Kaymakamlık stajı yaptı.

Staj dönemi sürecinde Aksaray İline bağlı Eskil ve Gülağaç ilçelerinde Kaymakam Vekâletlerinin ardından 9 ay süreyle İngiltere'nin Londra şehrinde yurtdışı stajına iştirak etti. Akabinde kura sonucu Niğde İli çiftlik İlçesi Kaymakamlığına atandı.

2004- 2005 Nisan tarihleri arasında Bosna Hersek'te Asteğmen (303.Dönem) olarak askerliğini tamamladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans eğitimine başlamış olup şu an tez aşamasında çalışmaları devam ediyor.

Evli ve iki çocuğu olan Kaymakam Ermiş, iyi derecede İngilizce biliyor. (Mehmet Aslan - İLKHA)