Bir işçinin daha cesedi çıkarıldı

Bir işçinin daha cesedi çıkarıldı

Siirt'in Şirvan ilçesinde özel bir maden ocağında meydana gelen heyelanda göçük altında kalan işçilerden şu ana kadar 5'inin cesedine ulaşıldı. Şirvan'daki göçüğe ilişkin 6 kişi gözaltına alındı.

Siirt'in Şirvan ilçesinde özel bir maden ocağında meydana gelen heyelanda göçük altında kalan işçilerden Şefik Tuncer’in cansız bedenine ulaşıldı.

Tuncer’le birlikte şu ana kadar göçük altında çıkarılan işçileri sayısı 5’e yükselmiş oldu. Tuncer’in Ekskavatör operatörlüğü yapan Tuncer’in Batmanlı, evli ve 3 çocuk babası olduğu belirtildi.

Göçük altında kalan diğer 11 işçiye ulaşma çalışmaları sürüyor.

6 kişi gözaltına alındı

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Şirvan’daki maden faciasına ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında 6 kişinin gözaltına alındığı bir kişinin arandığı belirtildi.

Soruşturma kapsamında bakır madeni işletmesinden açık saha iş sorumlusu M. O, açık saha başmühendisi S.K, açık saha iş güvenlik uzmanları S.K ve M.K gözaltına alındı.

Taşeron firmanın sahibi N. A ile iş güvenlik uzmanı M.Ş.Ç de gözaltına alınırken, aynı firmanın saha sorumlusu A.A’nın arandığı belirtildi. (M. Hüseyin Temel, Hüseyin Genel, M. Sait Çelik- İLKHA)

Ettiketler:Şefik Tuncer