Basel'de yoğun katılımlı açık hava iftarı takdir aldı

Basel'de yoğun katılımlı açık hava iftarı takdir aldı

İsviçre’nin Basel şehrinde bu akşam (24 Mayıs Cuma) 11. Açık Hava İftar Programı düzenlendi. Basel'de bulunan 9 Camii'nin katılımı ve Said-i Nursi Camii'nin aktif yardımlarıyla düzenlenen açık hava iftarına yaklaşık 1.500 kişinin iştirak ettiği açıklandı.

On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla yılda bir gün Müslümanların yanı sıra diğer dinlere mensup insanlarında İslam'ı tanımaları ve güzelliklerini görmeleri için katılım sağladığı geleneksel iftar programı Basel Barfüsserplatz’da saat 19.30’da başladı. Kur'an-ı Kerimin okunduğu ve konuşmaların yapıldığı programda bir de özel Kum Sanatı gösterimi yapıldı.

Saidi Nursi Camii'nin üye olduğu Basel Müslümanlar Komisyonu’nun organize ettiği İftar Programında Saidi Nursi Camii üye ve gönüllüleri aktif yardım ve katılımın yanı sıra, yemek dağıtımına da katkı sundu. Bir hayli kalabalık olan İftar programına yaklaşık 1.500 kişinin katılım sağladığı açıklandı.

İftara katılım sağlayanlar tarafından takdir edilen organizasyonun önümüzdeki yıllardada düzenlenmesi planlanıyor.

Öte yandan Ramazan ayı boyunca Said-i Nursi Camii'nde verilen iftar yemeği geleneği bu yılda devam ediyor. (Hürseda Haber)