KDSS'de Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

KDSS'de Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Türkiye Geneli'nde düzenlediği Umre Ödüllü Siyer sınavında Bingöl ili ve ilçelerinde dereceye girenlere ödülleri verildi.

BİNGÖL - Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Türkiye Geneli'nde gerçekleştirdiği Umre Ödüllü Siyer Sonuçlarının belli olmasından sonra Bingöl ili ve ilçelerinde dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kalem Der tarafından düzenlenen ödül töreninde siyer sınavında dereceye girenler ödüllendirildi. 15 yaş üstü Büyükler Kategorisinde ve 15 yaş altı Küçükler kategorisinde ilk 3'e girenlere ''tam, yarım ve çeyrek altın'' ödül olarak verildi.

Bingöl ili ve ilçelerinde büyükler kategorisinde dereceye girenlerin ilk 4'ü de 100 sorudan 95'ini doğru yaptığı için kura çekildi ve dereceler kura sonucu şöyle belirlendi:

1- Suzan Karınçu
2- Fadime Bazencir
3- Emre Kerey
4- Sibel Arca

Bingöl ili ve ilçelerinde küçükler kategorisinde dereceye girenler de ise 1. ve 2. net sayısıyla belli olmuştu. Aynı sayıda net yapan üç kişi arasında ise üçüncülük için kura çekildi. Ve dereceler şöyle belirlendi:

1- Muhammed Erce
2-Abdulgafur Tavlar
3-Yunus Emre Aday
4- Murat Demir
5- Nazlı Kıyıcı

Bingöl genelinde bu yıl siyer sınavına büyükler kategorisinde 415, küçükler kategorisinde 523 kişi katılmıştı.   (Nihat Kanat - İLKHA)