'Vatandaşını güven ve huzur içinde tutmayan devlet, devlet değildir'

'Vatandaşını güven ve huzur içinde tutmayan devlet, devlet değildir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Engelli Vatandaşların ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni'nde konuşuyor. Erdoğan, "Vatandaşını güven ve huzur içinde tutmayan, çalışması, üretmesi, refahını yükseltmesi için imkan sağlamayan devlet, bizim nazarımızda devlet değildir" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Çocuklarımıza daha iyi hizmet verebilmek için yeni projeleri devreye alıyoruz. Sahipsiz kalmış her çocuğun annesi de babası da devlettir.

Yetimine, garibine, mağduruna, mazlumuna sahip çıkmayan devlet, bizim gözümüzde devlet değildir. Aynı şekilde vatandaşını güven ve huzur içinde tutmayan, çalışması, üretmesi, refahını yükseltmesi için imkan sağlamayan devlet de bizim nazarımızda devlet değildir.

Yetimine, garibine, mazlumuna sahip çıkmayan devlet bizim gözümüzde devlet değildir.

16 yıldaki başarılar bölgemizde ve dünyada yüzlerce milyon insan için umut ve ışık oldu. Türkiye'nin dünya 5'ten büyüktür itirazı, kendini çaresiz hisseden ülkelere özgüven aşılamıştır. Önümüzdeki dönemde de, bu ülkede tek bir sahipsiz vatandaşımızı, muhtaç insanımızı bırakmayana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Türkiye'nin geçtiğimiz 16 yıldaki başarı hikayesi, sadece milletimizin kazanım hanesine yazılmakla kalmamıştır. Bu başarılar aynı zamanda bölgemizde ve dünyada yüzlerce milyon insan için de bir umut, ışık olmuştur. Zalimlerin pençesi altında inleyen mazlumlar, Türkiye'nin dik duruşuna, yükselişine, vakarına bakarak bir silkiniş, diriliş heyecanına kapılmışlardır. Yokluk, yoksulluk, yoksunluk içinde kıvranan garipler, ülkemizin geldiği refah seviyesini örnek almışlardır. Özgürlük kavgası veren nice toplumlar, Türkiye'nin yedi düvele karşı yürüttüğü mücadeleden aldıkları feyzle cesaretlerini katlamışlardır.

Bugün İslam dünyasına baktığımızda nerede acı, gözyaşı varsa gerisinde toplumların yanlışları var.

Suriye Kürtlerini PKK/PYD zulmüne terk etmeyeceğiz. (AA)