Gazze'de abluka sürüyor, insanlık dramı büyüyor

Gazze'de abluka sürüyor, insanlık dramı büyüyor

Siyonist İsrail yönetiminin abluka uyguladığı Gazze'de insanlık dramı yaşanıyor. Gazze'ye günde sadece birkaç saat elektrik veriliyor.

Siyonist İsrail'in tüm zulümlerine karşı büyük bir direniş sergileyen Gazze insanlık dramıyla boğuşuyor.

İsrail ablukasıyla karşı karşıya olan Gazze'de ameliyatlar dahi yapılamıyor. Gazze, İsrail ve Abbas yönetiminin küstah savaş metodları dolayısıyla büyük bir kriz yaşıyor.

Abluka dolayısıyla günde birkaç saatin dışında elektrik imkanının olmadığı Gazze'de öğrenciler mum ışığında ders çalışırken, anneler çocuklara bir şey pişirmek için uzun süre elektrik beklemekte, babalar ise hasta çocuklarının tedavisi için elektriğin gelmesini dört gözle beklemekte.

GAZZE'NİN ÇIĞLIĞINI DUYAN YOK

Gazze'de yaşanan drama ilişkin açıklamada bulunan Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra, elektrik krizi nedeniyle 620 böbrek hastasının zarar gördüğünü, bölgede bulunan 117 cihaza haftada üç kez bağlanan bu hastaların ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduklarını söyledi.

El-Kudra, 200 hastanın ameliyat olamadığını, sezeryan ile doğum yapması gereken ortalama 60 kadının risk altında olduğunu, 113 prematüre bebeğin ve yoğun bakımdaki 100 hastanın tehlike ile karşı karşıya olduğunu, oksijen tüplerini gereği gibi çalıştıramadıklarını, test ve tahlillerin, anestezinin ve diğer önemli hizmetlerin gereği gibi yapılamadığını ifade etti. (Kaynak: AA)